מנטליסט

מנטליסט

מעוניינים במופע משכר חושים בגו טלפתיה וקריאת מחשבות נפגשות לרגע שכולו קסם? עם מנטליסט זה יקרה ובגדול! מי הוא מנטליסט? מהו ייעודו? בואו ללמוד על האיש מס' 1 בכל הפקה, זה שאתם פשוט חייבים ברשימת המופיעים שלכם. 

עם מנטליסט אתם יכולים להיות בטוחים כי עתיד האירוע שלכם בידיים טובות. כאן ניתן להכיר לעומק את אחד מאנשי המקצועי הכי מבוקשים והכי אטרקטיביים בתחום האירועים.

מהו מנטליסט?

מנטליסט הוא אמן קסמים המשלב, לצד מאגיה טהורה, גם אלמנטים מחוץ לטווח הגשמי הנראה לעין כגון קריאת מחשבות וטלפתיה בין 2+ איש. 

המנטליסט אינו רק קוסם, הוא למעשה יודע גם את מה שלא נאמר ולא נכתב ולכן יכול לזהות הלכי מחשבה של פרטים מהקהל וכמובן של מתנדבים שיעלו לבמה להופיע איתו.

במה שונה מנטליסט מקוסם לילדים?

קוסם ילדים הוא איש מאגיה, שכל שיכול לעשות הוא זריזות ידיים המתבטאת בקלפים, כובעים ושליפות מהירות המצריכות תרגול. 

מנטליסט הוא אדם שיכול גם לקרוא מחשבות ולדעת מה מתחולל בראשו של אדם אחר בכל התחומים: מחשבה עכשווית, בחירה עתידית של קלף או מוצר גשמי אחר, בחירת מספר, בחירת אות באל"ף בי"ת וכד'. 

הכוונה היא שכאשר מוציאים את המנטליסט מאזור ההופעה, ומבקשים מהמתנדב לומר על מה הוא חשב, המנטליסט יידע את התשובות אחת לאחת מיד עם שובו לבימה. יכולת שכזו לא ניתן למצוא אצל קוסמי ילדים בדרך כלל.

מהם היתרונות האיכותיים של מנטליסט על פני אושיה מופיעה אחרת?

בגדול, בתחום האומנות אין "יתרון" וכל יזם צריך לבחור מה שנראה לו לו הכי טוב בעין ומסבר הכי טוב את האוזן. 

יחד עם זאת, כן ניתן למצוא יתרונות בטוחים שאפשר להצביע עליהם כבר בכתבנו שורות אלה: בעוד שחקן, בדרן ואפילו נגן וזמר חשופים לביקורת על מה שהם עושים כי הובעו תכנים שלא לשביעות רצון הקהל, מנטליסט אינו חשוף לכך ותמיד ישביע את רצון החוגגים. 

מדוע? משום שאם הוא אכן עוסק במנטליזם, הרי שלקריאת המחשבה יש רק תשובה אחת וכך גם לכל תרגיל שייעשה בטלפתיה. אם ישנו אמן שיודע לקרוא כך מחשבות זה כמובן צפוי לעורר כבוד רב בקרב האורחים.

האם עבודתו של מנטליסט עוצרת רק בתחום האירועים? הוא יכול לשמש גם בחיים האמיתיים?

מנטליסט הוא אמן מופיע ובכך הוא מרכז את עבודתו. יחד עם זאת, הוא יכול להשתמש ביכולתו לקרוא אנשים גם כאשר הוא צופה בטלוויזיה, נפגש עם אח"מים, או רואה אותם בכל דרך אחרת שמזמן לו הגורל. 

הדרך בה הדברים נאמרים, התנועות המסגירות שמבצעת האישיות אותה חוקרים, וכמובן יכולת אינטואיטיבית לזהות התפתחויות כאלה ואחרות מצביעים ומצביעות על מה שצופן העתיד ממנה.

בדרך כלל לא תמצאו מנטליסט בתוכניות האקטואליה בנושאים שעל סדר היום, אך במקרי קצה מעטים מאד זו אפשרות שקיימת.

אלו פרטים חשובים לידיעה בשביל לסגור מופע איכותי של מנטליסט?

פרטים על המופע שמתחולל לפניו, פרטים על המופע המתהווה אחריו. אם זה מופע יחיד, ללא אנשים נוספים בציר הזמן, ידיעה מראש פרטים על מקום האירוע יכולה להוסיף לאופי הקסמים שייבחר למופע. 

ככל שתשתפו מנטליסט ביותר פרטים על המופע המתהווה שלכם, תקבלו תוצאת הופעה יותר מדויקת ויותר מתאימה להוואי שאתם מחפשים. הדברים אמורים גם ברמת הסילבוס כפי שהדגמנו עכשיו וגם ברמת התכנים בהם עוסק האירוע עצמו. 

מסירת מידע מפורט על אירוע של מנטליסט ברמה כזו – תגרום לכך שהמיצגים שהוא יספק ישביעו את רצונכם ורצון האורחים על הצד הטוב ביותר.

מנטליזם במהותו היא דוקטרינה בה האומן פותר לאנשים בעיות רוחניות. בדרך כלל, כשמדברים על המושג קל לחשוב שמדובר רק במי שעוסקים ברוחות: אומני טלקינסיס שמתמחים בהזזת חפצים באמצעות כוח מחשבה גדול עם אימונים רבים ומדיומים שמתקשרים עם רוחות. 

ברם, במאמר זה אנו נתייחס לסוג אחר של מנטליסט, כזה שתפקידו לפתור לאדם בעיות בטווח הפתרון הנראה, ללא הנמקה ע"י רוחות וכוחות פנים מחשבתיות. מנטליסט מסוג זה הנו אמן חושים אשר מספק לאירועים שלכם תוכן מסוג שונה שיגרום לקהל להנאה צרופה.

זריזות ידיים ברמה אחרת

אחת המעלות החזקות של מנטליסט שהוא אמן חושים היא זריזות ידיים. בואו לראות כיצד אובייקט מטייל הופך לנקודת אור, וכיצד חפץ מסוים הופך לחפץ אחר לחלוטין בעודו באוויר. בואו לחזות במיצגי זריזות הידיים הזריזים והווירטואוזיים ביותר שיצאו לכם לראות, עם ווייבים חדשים ברמה אחרת.

מופע מנטליסט משולב עם אנשים מהקהל

עוד מעלה שיש למופע זה היא עבודה עם קהלים. במסגרתה, תמיד ננדב מתנדבים מהקהל אשר נדגים מול הקהל אותן כשהם במצבי קיצון: משקה לשתייה עומד להישפך עליהם, הם הולכים ליפול מנקודה אחת לנקודה אחרת וכד', כשלמעשה כלום לא קורה, וברגע האמת התרחישים המבהילים מנוטרלים:

הכוס בכלל הייתה ריקה ממשקה, ומשטח הקפיצה מגובה רב הוא למעשה משטח שקוף לא נראה. מופע כזה משאיר את הקהל פעור פה וגם המתנדב נהנה מאד מהמיצג.

מופע מנטליסט רווי חוש הומור

אם ישנו יתרון אחד משמעותי במיוחד במופע של מנטליסט ישראלי הוא חוש ההומור. מופע מנטליזם יתובל בחוש הומור בכל שלביו, כשבדיחות שעוסקות בנושא המופע ישולבו בו גם כשיש מתנדב מהקהל וגם כשהאומן יעבוד לבד. מופע מנטליזם מסוג זה ייקח אתכם למחוזות אחרים של הנאה צרופה.

אורן שלום – מנטליסט חסר מעצורים

אורן שלום הנו מנטליסט ישראלי אשר מתמחה בסוגים רבים של יישומי מנטליזם: לבד, מול קהל, עם מתנדבים מהקהל, ועוד. זהו מנטליזם בהתהוותו, במסגרתו האומן יוכל לקרוא את מחשבותיכם וליישם אותן על הבמה בזמן אמת. בנוסף, מופע מנטליזם ייקח אתכם לזוויות אחרות של הסתכלות בתחום זריזות הידיים. התרגילים והמיצגים יהיו כה מהירים עד כי לא תחושו בשינויים המאגיים שמתרחשים על הבמה. אם אתם מעוניינים לשלב חוויית מופע משכרת חושים עם השתתפות אקטיבית הזמינו את אורן שלום להופיע באירוע שלכם!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן